youtube facebook
kulturobranie.pl

Aktualności

2018-01-19
Nudy za drzwi nie wpuszczamy
Przez trzy dni: 16, 17 i 18 stycznia, od 9.00 do 18.00, w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się piknik: „Nudy za drzwi nie wpuszczamy, dobrą zabawą ją przeganiamy”
pic1
2018-01-13
LUBAWA PIKNIK ZIMOWY
Zimowy Piknik Rodzinny. Na każdego czeka mnóstwo atrakcji i super zabawa. A dlaczego profilaktyczny????- po prostu dlatego, że czas spędzony rodzinnie , na wspólnej zabawie, to najlepsza profilaktyka na świecie
pic1
2017-11-15
POCHWALONO NAS WIĘC I MY SIĘ CHWALIMY
POCHWALONO NAS WIĘC I MY SIĘ CHWALIMY - cyklicznie realizujemy program profilaktyki od uzależnień na terenie Gminy Żukowo, niezmiernie nam miło, iż nasze działania są chwalone.
pic1
2017-10-16
KLOCKI - NIE TYLKO ZABAWA
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE - KLOCKI TO NIE TYLKO ZABAWA
pic1

2017-06-22WAKACJE

Ostatnie zajęcia w ramach warsztatów profilaktycznych odbywały się -pilotażowo- z naszym nowym projektem:

MIASTO MARZEŃ - BUDYNKI / WIEŻE Z POJEDYNCZYCH KLOCKÓW => MYŚLI I PRAGNIEŃ KAŻDEGO Z NAS


Tak opisują to ćwiczenie jego uczestnicy:


relacja


(…) Ideą ich było to, by młodzież sama, bez pomocy osób trzecich sprawdziła własne funkcjonowanie pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających i w ten sposób obaliła panujące mity, iż nawet mała ilość alkoholu „nie szkodzi”. Tendencją młodych ludzi jest, bowiem chęć eksperymentowania i sprawdzania na własnej skórze jak to jest po alkoholu, narkotykach, dopalaczach i innych środkach zmieniających świadomość. Podczas warsztatów młodzież miała możliwość sprawdzenia na sobie jak człowiek może się czuć pod ich wpływem. Uczniowie zbudowali miasto z 20 tysięcy klocków, po czym klika wybranych osób z użyciem alkogogli służących do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu w/w substancji musiała to miasto sprawnie przejść/ inni poruszali się po mieście zdalnie sterowanymi pojazdami. Po zakończonej demonstracji pozostawiali po sobie ruiny. Doświadczenie to było szokujące i mamy nadzieję, że uświadomiło wszystkim konsekwencje picia alkoholu, brania narkotyków, dopalaczy i pokazało, jak łatwo można stracić wszystko to, co budujemy przez całe życie w ciągu jednej sekundy i jak szybko własną bezmyślnością można zabić marzenia swoje i innych… (…)

     Pozdrowienia Ekipa z Kulturobrania

Copyright © 2015 kulturobranie.pl
Tworzenie stron Webton.pl