youtube facebook
kulturobranie.pl

Aktualności

2018-01-19
Nudy za drzwi nie wpuszczamy
Przez trzy dni: 16, 17 i 18 stycznia, od 9.00 do 18.00, w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się piknik: „Nudy za drzwi nie wpuszczamy, dobrą zabawą ją przeganiamy”
pic1
2018-01-13
LUBAWA PIKNIK ZIMOWY
Zimowy Piknik Rodzinny. Na każdego czeka mnóstwo atrakcji i super zabawa. A dlaczego profilaktyczny????- po prostu dlatego, że czas spędzony rodzinnie , na wspólnej zabawie, to najlepsza profilaktyka na świecie
pic1
2017-11-15
POCHWALONO NAS WIĘC I MY SIĘ CHWALIMY
POCHWALONO NAS WIĘC I MY SIĘ CHWALIMY - cyklicznie realizujemy program profilaktyki od uzależnień na terenie Gminy Żukowo, niezmiernie nam miło, iż nasze działania są chwalone.
pic1
2017-10-16
KLOCKI - NIE TYLKO ZABAWA
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE - KLOCKI TO NIE TYLKO ZABAWA
pic1PROFILAKTYKA

  

 to działania mające na celu zapobieganie niekorzystnym


 zjawiskom, to promowanie zdrowia. 

ŻYCIE TO JEST TRUDNA GRA


ONO ŁZY I GORYCZ ZNA

,

ŻYCIE TO JEST COŚ I NIC


ALE JAKŻE PIĘKNIE JEST ŻYĆ !!!


 

Od wielu lat zajmujemy się organizacją spotkań o charakterze profilaktycznym; nasze warsztaty to rozmowy z  młodzieżą i dorosłymi - to uświadomienie naszym gościom jak zgubny wpływ na ich życie może mieć alkohol, narkotyki i inne tego rodzaju używki.

Spotkania/warsztaty prowadzone są w taki sposób, by uświadomić ich uczestnikom konsekwencje picia alkoholu, brania narkotyków i dopalaczy – i pokazać, jak łatwo można stracić wszystko to,  co budujemy przez całe życie w ciągu jednej sekundy, jak szybko własną bezmyślnością mogą zabić swoje marzenia.

Nasze wykształcenie i doświadczenie zawodowe pozwala nam profesjonalnie i z dużym „wyczuciem” rozmawiać o tak trudnych sprawach jak uzależnienia, potrzeby i oczekiwania ludzi, ich frustracje, zahamowania i lęki. Każdy z naszych gości jest traktowany podmiotowo, każdy ma możliwość zadnia nurtujących go pytań -  wręcz jest do tego zachęcany – może to zrobić na ogólnym spotkaniu jak i w czasie gdy rozmawiamy z młodzieżą już po ich zajęciach i na zorganizowanych spotkaniach dodatkowych.

 

„IDEĄ” naszych warsztatów jest to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich sprawdził własne możliwości, kiedy jest pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających, a w ten sposób OBALAMY MITY panujące wśród młodych ludzi, iż nawet mała ilość alkoholu „nie szkodzi”

W trakcie naszych „profilaktyk” wykorzystujemy także różnorodne nowinki techniczne i na znanych młodym ludziom gadżetach pokazujemy jak to co im wydaje się „łatwizną: jest nie do wykonania gdy są otruci alkoholem, dopalaczami czy narkotykami. Rozmawiamy także o zagrożeniach jaki niesie sieć i ostrzegamy, iż nikt w sieci nie jest anonimowy i jak wiele złego innym można zrobić uważając swoje działania za zabawne i nieszkodliwe.

 

Oprócz spotkań w szkołach, organizujemy także „ROCK PROFILAKTYKI”

 

Ich celem  jest dotarcie bezpośrednio do młodzieży poprzez organizację koncertów rockowych z przesłaniem :

 

ZABIJ NARKOTYKI I ALKOHOL 


=>  NA ŚMIERĆ!!!

 

Chcemy poprzez historię Rocka pokazywać, czym są narkotyki i alkohol oraz to, do czego prowadzą. Chcemy, by młodzież na własne oczy zobaczyła i posłuchała tych artystów, którzy z nałogiem przegrali odchodząc na zawsze. ROCK N’ ROLL – to właśnie jego najczęściej obarcza się dramatem uzależnienia i śmierci młodych i zdolnych. My chętnie posługujemy ROCKIEM jako silnym orężem w walce z używkami – właśnie ROCKIEM, który w naszych rękach staje się często jedynym światłem dla zagubionych.

Wierzymy, iż dzięki przesłaniu, które zawarte jest w naszej inicjatywie, jak i też dzięki formie jej prezentacji wielu z młodych ludzi zada sobie pytanie: 

czy warto się zabijać?”.

I jeśli chociaż jeden młody człowiek po naszym koncercie poczuje, iż nie jest sam w tej walce – TO WYGRAMY WSZYSCY– WYGRAMY NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.

Dlatego wierzymy, iż warto walczyć– walczyć o każdą duszę!!!

Docieramy  do młodych ludzi, mówiąc o sprawach i pokazując sytuacje, które dzieją się wewnątrz ich środowiska.

Młody człowiek pozostawiony sam sobie to strata dla nas wszystkich– STRATA NIEPOWETOWANA!!!– Nie godzimy się na to!!!


 

 

Copyright © 2015 kulturobranie.pl
Tworzenie stron Webton.pl