youtube facebook
kulturobranie.pl

Aktualności

2018-01-19
Nudy za drzwi nie wpuszczamy
Przez trzy dni: 16, 17 i 18 stycznia, od 9.00 do 18.00, w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się piknik: „Nudy za drzwi nie wpuszczamy, dobrą zabawą ją przeganiamy”
pic1
2018-01-13
LUBAWA PIKNIK ZIMOWY
Zimowy Piknik Rodzinny. Na każdego czeka mnóstwo atrakcji i super zabawa. A dlaczego profilaktyczny????- po prostu dlatego, że czas spędzony rodzinnie , na wspólnej zabawie, to najlepsza profilaktyka na świecie
pic1
2017-11-15
POCHWALONO NAS WIĘC I MY SIĘ CHWALIMY
POCHWALONO NAS WIĘC I MY SIĘ CHWALIMY - cyklicznie realizujemy program profilaktyki od uzależnień na terenie Gminy Żukowo, niezmiernie nam miło, iż nasze działania są chwalone.
pic1
2017-10-16
KLOCKI - NIE TYLKO ZABAWA
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE - KLOCKI TO NIE TYLKO ZABAWA
pic1

Jako osobne warsztaty/spotkania lub jako uzupełnienie dnia profilaktyki w poszczególnych placówkach, organizujemy popołudniowe spotkania z dorosłymi.


Szkolenia te i warsztaty są dedykowane dla osób, które z racji wykonywanego zawodu zajmują się dziećmi i młodzieżą, a ich praca polega na wychowaniu i wprowadzeniu młodych ludzi w dorosłe życie, często są one także przeprowadzane dla rodziców.


 W trakcie tych zajęć dorośli zapoznają się z najnowszymi problemami dotyczącymi pojawiających się na rynku dopalaczy, narkotyków i innych używek. Pokażemy i nauczymy, jakie są typowe objawy używania środków odurzających, na jakie zachowania należy zwrócić szczególną uwagę, jakie „sprzęty” w rękach młodych ludzi mogą świadczyć o tym, że są oni na drodze prowadzącej do dużych kłopotów  


NA DRODZE DO UZALEŻNIENIA


W ramach szkolenia, każdy z uczestników będzie miał możliwość zapoznania się z typową postacią danych narkotyków i sposobem ich przyjmowania - co niewątpliwie ułatwi rozpoznanie tych substancji w rzeczywistości np. szkolnej.


 Z racji na nasze kwalifikacje i doświadczenie (praca szpitalu) możemy podpowiedzieć, w jaki sposób rozmawiać młodymi osobami o ich problemach, jak reagować w momencie podejrzenia o próby z substancjami psychoaktywnymi oraz gdzie szukać pomocy.


Zajęcia te są samodzielnym modułem warsztatowym i choć mogą być dopełnieniem warsztatów profilaktycznych proponowanych dla dzieci i młodzieży szkolnej, to mogą także stanowić samodzielne spotkanie o charakterze szkoleniowym.  


Na wszystkie szczegółowe pytania bardzo chętnie udzielimy informacji za pomocą poczty mailowej lub telefonicznie => zakładka Kontakt

 

Copyright © 2015 kulturobranie.pl
Tworzenie stron Webton.pl